Co nám prospívá na těle i na duši aneb turistika pro nezadané !

turistka Jarmila Pozitivní účinky pohybu máme možnost sledovat na sobě, ale i na stovkách účastníků každým rokem . Je hodně jednotlivců, kteří mají rádi turistiku, ale sami většinou nikam nevyrazí. Je to pochopitelné.

Co nám prospívá na těle i na duši  aneb turistika pro nezadané !

Již patnáct let organizuji různá aktivní setkání pro nezadané. Co je hlavní náplní těchto setkání ? Aktivita, pohyb, turistika ! Víme, že nám turistika všem prospívá, proto ji máme rádi a zařazujeme do našich programů. Pozitivní účinky pohybu máme možnost sledovat na sobě, ale i na stovkách účastníků každým rokem .  Kromě poznání nových krásných míst se utvoří skupinky podobně naladěných přátel . Je hodně jednotlivců, kteří mají rádi turistiku, ale sami většinou nikam nevyrazí. Je to pochopitelné. Proto moc rádi připravujeme setkání na různých místech naší republiky,ale i v zahraničí.

4 důvody k provozování turistiky

 

1)      V prvé řadě nás chůze uvolňuje. Nutí nás mít rovná záda a dostatečně dýchat. To nám prokrvuje mozek a snadněji můžeme přemýšlet.

 

2)      Delší turistika nám pomáhá „vyčistit hlavu“, přerušíme každodenní rutinu našich myšlenek a starostí. Při sdílení s ostatními účastníky  získáme nadhled a odpoutání se od svého stále se opakujícího  světa.

 

3)      Aktivní turistika v horách, lese a skalách nám zvyšuje hladinu mentální energie. Vnímání krásy a harmonie přírody nám prospívá a dobíjí nás.

 

 

4)      Pohybem neulpíváme na místě, změnou prostředí a okolí jsme dotlačeni k prožívání přítomnosti, netrápíme se minulostí a neparalyzují nás obavy z budoucnosti. Plným soustředěním na přítomnost si plně odpočineme a odjedeme do svého prostředí značně posíleni novou energií.

 

Jsme tu pro jednotlivce, sólo turisty, nezadané, ale i ty zadané, kteří z nějakého důvodu jsou na cestování  sami.

Nejsme seznamka. Nezajistíme Vám seznámení, přestože k němu na našich pobytech často dochází. Prima Parta je  cestovní kancelář , která nabízí možnost setkání s podobně orientovanými jedinci. Naším prvořadým cílem je připravit zajímavý dobrovolně volitelný program, který většině účastníků přinese užitek ve formě aktivního odpočinku a povzbuzení na duši.

Vyzkoušejte s námi nejbližší akce s turistikou v programu a dejte nám vědět, zda to cítíte podobně.

Dostaveníčko v Nízkých Tatrách 17. – 24.8.2013

Prodloužený víkend v Raxalpe 26.9. – 29.9.2013

Prodloužený víkend v Orlických horách 25.10. – 28.10.2013

Silvestr na Vysočině 28.12. – 1.1.2014

 

Těším se na setkání s vámi

Jarmila Zítková

 

 

 

 

Další články v této rubrice

 
Kololoď a vše o ní

Kololoď a vše o ní

24.01.2013 Zde naleznete vyčerpávající informace k zájezdu na kololoď, který už do naší prima nabídky zařazujeme čtvrtým rokem ! Přečíst celý článek »

   
 
Jak bylo...na silvestru pod Melechovem v roce 2016
 
Jak bylo...na Kypru v roce 2016
 
Jak bylo...v Adršpachu v roce 2016
 
Jak bylo...v Rakousku v roce 2016
 
Jak bylo...na Šumavě v roce 2016
 
Jak bylo...na Kololodi v roce 2016
 
Jak bylo...na výletě Proti proudu Vrchlice v roce 2016
 
Jak bylo...v Třeboni v roce 2016
 
Jak bylo...o Velikonocích v roce 2016
 
Jak bylo... v Krušných horách x Krkonoších
 
 

Jak bylo ...

Více fotografií z akcí

 

ckprimaparta@seznam.cz+420 602 688 620